مجلـہ اینترنتۓ گذرۓ בر آسمان ڪوבڪۓ
دلخوشی های مادرانه
تاريخ : جمعه 11 ارديبهشت 1394 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : مرتبه

totalgifs.com welcome gif gif 20.gif

دوستانم از امروز موضوعات وبلاگ عوض میشه به مروز کامل میشه

وبلاگ دخترم

شیوا در دنیای شکلک ها

http://shivajoon.niniweblog.com/

کارت پستال درخواستی طراحان

00397363646351604154

 موضوع :
تاريخ : دوشنبه 18 فروردين 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 159 مرتبه
 
برخی از آدم ها تصور می کنند با بیان برخی عبارت ها می توانند با انسان های اطراف خود همدردی کنند. یا مثلا روحشان را آرام کنند. اما برخی از جملات واقعا آزاردهنده هستند و باید از بیان آنها پرهیز کنید.
 

برترین ها: برخی از آدم ها تصور می کنند با بیان برخی عبارت ها می توانند با انسان های اطراف خود همدردی کنند. یا مثلا روحشان را آرام کنند. اما برخی از جملات واقعا آزاردهنده هستند و باید از بیان آنها پرهیز کنید.

1. چه زمانی می خواهید بچه‌دار شوید؟


اینکه یک زوج به چه دلیلی تاکنون بچه‌دار نشده اند واقعا به اطرافیان ارتباطی ندارد. شاید فردی که شما این سوال را از او می پرسید در حال تلاش برای بچه دار شدن است و این سوال شما می تواند موجب ناراحتی یا دل‌شکستگی او بشود. حتی شاید برای این مساله دچار خجالت و نگرانی حرف مردم بشود. در ضمن، شاید شما بچه خیلی دوست داشته باشید و فکر کنید با بچه دار شدن می توان به زندگی دونفره رونق بخشید، اما دلیل نمی شود دیگران نیز همین فکر را داشته باشند. برخی ها دوست ندارند به این زودی بچه دار شوند.

2. هر وقت مادر شدی، می فهمی


درست است که مادر شدن از خیلی لحاظ تغییراتی در زندگی زنان ایجاد می کند. ساده ترین آن، تغذیه درست و اهمیت دادن به انتخاب خوراکی مناسب است.  اما زنان دیگر که هنوز بچه ندارند نیز از فضا یا سیاره دیگر نیامده اند. این اصلا درست نیست تصور کنید افرادی که فرزند ندارند نمی توانند مسوولیت ها و مشکلات یا حتی لذت های پدر یا مادر شدن را درک کنند. همه انسان ها خودشان زمانی کودک بوده اند. یا در اطراف خود کودکانی دارند که بتوانند نیازها و شادی و زیبایی های وجود آنها را ببینند و لذت ببرند.
3. نگران نباش خیلی زود باردار می شوی


اگر فردی که شما می شناسید به دلایل پزشکی نمی تواند بچه دار شود، با این جمله های بی ارزش که نگران نباش و آرام باش نمی توانید او را آرام کنید. این جملات را نباید هرگز به کار بگیرید. با این امیدهای بیهوده می توانید موجب آسیب روحی بیشتر او باشید. شاید این فرد هرگز باردار نشد. این حرف های شما همیشه در ذهنش می مانند و آزارش می دهند زیرا بیهوده به آنها امید بسته بوده است.

4. خوب است از زمان خود برای تماشای فیلم، مطالعه کتاب یا صرف شام عاشقانه استفاده کنی


صرف این که فردی فرزند ندارد، به این مفهوم نیست که زندگی او ساکن و بی هیجان می گذرد و دیگر هیچ لذتی را نمی تواند تجربه کند. برخی از زوج های اتفاقا برای اینکه هیجانات بیشتری را تجربه کنند، بچه دار نمی شوند. آنها می خواهند سال های بیشتری را دو نفری در کنار هم باشند و تجربه های جالب بسیاری داشته باشند. بچه دار شدن آخرین گزینه آنها است. پس تصور نکنید اگر آنها فرزندی ندارد اکنون در غم و سکوت و بی ارزشی زندگی می کنند که بخواهید چنین پیشنهادهایی به آنها بدهید.

5. من تو را دعوت نکردم چون مهمانی بچه ها بود


اگر در میان دوستان خود زوجی هستند که هنوز بچه ندارند، آنها را از دورهمی های خود حذف نکنید. تصور نکنید چون بقیه بچه دارند و آنها ندارند، باید دعوتشان نکنید. شاید تصورتان این باشد آنها راحت نیستند در جایی باشند که بچه ها از در و دیوار بالا می روند، اما این فقط طرز فکر شما است و شما واقعا نمی دانید آیا حضور کودکان برایشان ناراحت کننده است یا خیر؟

6. آیا روش های دیگر نزدیکی، رژیم، دارو یا پزشکان متخصص دیگری را امتحان کرده اید؟


مطمئن باشید افرادی که به دلایل مختلف بچه دار نمی شوند، راه های بسیاری را برای موفقیت آزمایش می کنند. شاید نشان دادن توجه به آنها خوب باشد و نوعی همدلی و محبت شما را نشان دهد اما این افراد به شنیدن روش های درمان نیازی ندارند. مطمئن باشید خودشان راه های بیشتر از شما بلد هستند. آنها به گوش شنوا نیاز دارند. اگر پزشک خاصی سراغ دارید و می خواهید آنها را با هم آشنا کنید، مساله فرق دارد. اما  اگر فقط می خواهید راهکارهای عموما تکراری پیشنهاد کنید، لطفا دست از این کار بکشید.

7. شوهرت با بچه دار نشدنتون موافقه؟


این سوال دقیقا این طور به نظر می رسد که می خواهید از خصوصی ترین مسایل زندگی دوست یا فامیل خود سر در بیاورید. وقتی این سوال را از یک زن می پرسید، غیر مستقیم به او می گویید تو داری شوهرت را از چیزی که می خواهد، محروم می کنی. اما شما که واقعیت ها را نمی دانید. چرا در مورد مسایلی نظر می دهید یا کنجکاوی می کنید که واقعا هیچ تاثیری در زندگی شما ندارند. بدون شک در پاسخ چنین سوالی خواهید شنید: «من و همسرم با هم تصمیم گرفته ایم بچه دار نشویم.» چرا برای سوالی که پاسخ آن از همان ابتدا معلوم است، بیهوده زحمت می کشید.

8. در طول سال های آینده نظرت در مورد بچه تغییر خواهد کرد


تصور کنید یکی بیاید به شما بگوید: «در سال های آینده حس تو نسبت به فرزندانت تغییر خواهد کرد و آنها را به افراد دیگری خواهی فروخت!» جمله شما هم به همین اندازه مسخره و بی ارزش است. وقتی فردی دوست دارد بچه داشته باشد، دوست دارد دیگر. شما نمی توانید برای حس های او نظر بدهید. از کجا معلوم که تا چند سال دیگر بچه دار نشوند! این را قبول کنید روش زندگی آدم ها با هم فرق دارد و شما برای بچه داشتن یا نداشتن آنها نمی توانید نظر بدهید.

9. وقتی بچه نداری می توانی پول هایت را برای خرید ماشین بهتر یا مسافرت های بیشتر هزینه کنی


مسلما همه آنها که بچه دار نمی شوند، هواپیمای شخصی ندارند. شاید آنهایی که بچه دارند بیشتر پول خود را برای فرزندانشان هزینه کنند، اما آنهایی که بچه ندارند نیز خرج ها و هزینه های خاص خود را دارند.موضوع :
تاريخ : دوشنبه 18 فروردين 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 189 مرتبهادامه مطلب...

موضوع :
تاريخ : يکشنبه 17 فروردين 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 218 مرتبه

 

یکی از زیباترین لحظه های زندگی زن و شوهرها زمانی است که متوجه می شوند قرار است به زودی صاحب فرزند شوند. اینکه می گویند، بچه ثمره زندگی است، راست می گویند. کودکان هیجان و شادابی ویژه ای را به خانه می آورند که لذت آن را نمی توان به هیچ شادی دیگری تشبیه کرد.
برترین ها: یکی از زیباترین لحظه های زندگی زن و شوهرها زمانی است که متوجه می شوند قرار است به زودی صاحب فرزند شوند. اینکه می گویند، بچه ثمره زندگی است، راست می گویند. کودکان هیجان و شادابی ویژه ای را به خانه می آورند که لذت آن را نمی توان به هیچ شادی دیگری تشبیه کرد.

اما اینکه زنان چطور این مساله را به همسرانشان بگویند نیز هیجان بسیاری دارد. شاید دوست داشته باشید به روشی کاملا خاص و دوست‌داشتنی این خبر را به همسر خود بگویید. اگر ایده خاصی در سر ندارید، شاید روش‌های پایین برایتان جالب باشد.

1.    پوستر فیلم

اگر همسر شما به فیلم یا بازی علاقه بسیاری دارد، می توانید از این علاقه برای بیان بارداری خود به او استفاده کنید. به طور مثال، یک پوستر فیلم درست کنید. نام فیلم را «کودک» بگذارید و موعد تولد او را زمان انتشار فیلم بیان کنید. برای تصویر آن نیز می توانید از عکس تست مثبت بارداری استفاده کنید. این روش بسیار جالب، جدید و متفاوت است و همسرتان از دیدن آن هیجان زده خواهد شد.


2.    نقاشی خود و همسرتان


همه دوست دارند زیبا نقاشی کنند. اما برای این منظور لازم نیست یک نقاش حرفه ای باشید. با ساده ترین فرم تصویرنگاری همچون نقاشی های دوران کودکی می توانید به زیباترین و جالب ترین روش ممکن، بارداری خود را به اطلاع همسرتان برسانید. خود و همسرتان را نقاشی کنید و در قسمت شکم خود، یک کودک به شکل خودتان به صورت افقی بکشید تا معلوم شود یک نوزاد دوست داشتنی در شکم دارید. مطمئن باشید این نقاشی را تا همیشه نزد خود نگاه خواهید داشت.


3.    کتاب داستانی


برای بیان بارداری خود به همسرتان، ایده ای خلاقانه برایتان داریم. یک کتاب درست کنید. نه کتاب الکی و بی ارزش. برای طراحی روی جلد آن زمان صرف کنید و موضوع نام کتاب را نیز مرتبط با باراداری و تغییر روند زندگی و هیجانی که قرار است به زندگیتان وارد شود، انتخاب کنید. برای صفحات داخلی آن نیز چندین صفحه در مورد رویدادهایی که قرار است پس از این برای او پیش بیاید، بنویسید.


4.    تی‌شرت مخصوص


اگر همسرتان اهل پوشیدن لباس های اسپرت و تی‌شرت هست، برای او تی‌شرتی به رنگ دلخواه سفارش دهید که روی آن نوشته شده باشد: «بابا» . برای خنده دار شدن این ایده حتی می توانید پیکانی هم به سمت بالا به سمت صورت همسر خود بکشید تا قشنگ پدر شدن او را نشان دهد. برای اهدای این تی‌شرت می توانید صبح که می خواهد سرکار برود آن را در میان لباس هایش بگذارید.


5.    اشاره های غیرمستقیم


هیچ چیز جالب تر از این نیست که در و دیوار خانه را پر کنید از نشانه های غیر مستقیم. به طور مثال، می توانید روی مایع دستشویی بنویسید: «یک نان گرد و کوچولو در فر است» یا جمله های خلاقانه ای که خودتان به ذهنتان می رسد و می تواند اشاره ای به باردار بودن داشته باشد.


6.    کارت پستال


می توانید برای بیان بارداری خود به همسر و دوستان از ایده کارت پستال استفاده کنید. یک کارت زیبا طراحی کنید و روی آن بنویسید که باردار هستید. یکی از آنها را به همسر و باقی را به دوستان خود هدیه کنید.

برترین ها ( منبع )


موضوع :
تاريخ : يکشنبه 17 فروردين 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 169 مرتبه
 
در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم از انواع نوشیدنی هایی که به فرزندان خود می دهید، کدام یک سالم تر و مقوی تر هستند و کدام یک را بهتر است حذف یا کم کنید. برای همه نظرات خود نیز دلیل نوشته ایم تا بدانید چرا و چگونه این نوشیدنی ها خوب یا بد هستند.
 

برترین ها: در این مطلب می خواهیم به شما بگوییم از انواع نوشیدنی هایی که به فرزندان خود می دهید، کدام یک سالم تر و مقوی تر هستند و کدام یک را بهتر است حذف یا کم کنید. برای همه نظرات خود نیز دلیل نوشته ایم تا بدانید چرا و چگونه این نوشیدنی ها خوب یا بد هستند.

باید توجه داشته باشید این مطلب برای کودکان بالای یک سال است. کودکان زیر 6 ماه باید فقط شیر مادر یا شیرخشک بخورند و کودکان 6 تا 12 ماه نیز می توانند در طول روز مقداری آب هم بنوشند. برای اینکه شیر گاو به فرزند خود بدهید باید تا سن یک سالگی صبر کنید. این برای سلامت کودکان بسیار مهم است.

1.    آب خالص


آب موجب تنظیم دمای بدن و آبرسانی به سلول های بدن می شود. این نوشیدنی خالص بدون اینکه قند یا کالری اضافه و مضری به بدن کودک برساند او را از انواع عفونت های ادراری و یبوست مصون می دارد.

2.    آب طعم‌دار


آب طعم‌دار حاوی موادی است که شاید بدن کودک به آنها نیاز نداشته باشد. از جمله می توان به شکر یا شیرین کننده های مصنوعی اشاره کرد. منظور از آب طعم‌دار نوشیدنی های متنوع است که شاید سرشار از ویتامین باشند یا حاوی مواد مضر همچون کافئین باشند. شاید گیاهان دارویی و نوشیدنی باشند که برای کودک مفید نیستند. اگر می خواهید به فرزند خود آب میوه بدهید، بهترین کار این است که آن را با آب خالص مخلوط کنید. اگر آب میوه آماده از مغازه می خرید هم حتما برند خوب خریداری کنید و مطمئن شوید که 100 درصد طبیعی است و مواد شیرین کننده مصنوعی یا نگهداره های مضر در خود ندارد.


3.    شیر گاو


همه می دانیم که شیر گاو یکی از بهترین و کامل ترین منابع کلسیم و ویتامین D است. همچنین پروتئین های مفید نیز دارد. کودکانی که روزانه نیم لیتر شیر گاو می خورند از نظر کلسیم و ویتامین D تامین هستند. برای کودکان بالای یک تا دوساله بهتر است شیر کامل مصرف کنید. برای کودکان بالای دو سال نیز شیر کم‌چرب گزینه مناسب تری است. بیشتر از سه لیوان شیر در روز به فرزندان خود ندهید زیرا ممکن است سیر شوند و دیگر غذاهای خود را میل نکنند.

4.    شیر بدون لاکتوز


شیرهای بدون لاکتوز نیز همچون شیر گاو، ویتامین و مواد معدنی مفید برای بدن کودک را در خود دارند. تنها فرق آنها نیز با شیر معمولی، طعم شیرین تر آنها است.

5.    شیر مادر

اگر پس از دو سالگی نیز همچنان دوست دارید به فرزندتان از سینه خود شیر دهید، مانعی وجود ندارد. شیر مادر همیشه منبع بسیاری غن یاز انواع ویتامین ها و پروتئین ها است. هچنین از نظر احساسی نیز فرزند را سیراب می کند زیرا به واسطه نوشیدن شیر، در آغوش مادر است و به او نزدیکی بیشتری را حس می کند.

6.    لبنیات، کفیر، دوغ و ..


همه انواع محصولات لبنیِ نوشیدنی نیز نیز برای کودک مفید  هستند. آنها نیز عموما از شیر تهیه می شوند و همان مواد معدنی و ویتامین ها را در خود دارند. البته باید اشاره کنیم به اندازه خود شیر کلسیم ندارند. اما باید نکته ای را اشاره کنیم: نوشیدنی های همچون دوغ، کفیر، ماست و ... توسط باکتری های زنده تهیه می شوند و به همین دلیل بدن کودک را در برابر باکتری های مضر محافظت می کنند. البته میزان باکتری های محصولات مختلف متفاوت است. نوشیدنی های لبنی که شیرین هستند نیز شکر در خود دارند که چندان برای بدن مفید نیست.


7.    شیر سویا


شیر سویا یکی از بهترین جایگزین ها برای شیر مادر است. البته مواد مفید کمتری دارد. اگر کودک شما فقط شیر سویا می نوشد، بهتر است با مشورت دکتر به او قرص مکمل نیز بدهید. ترجیحا شیرسویایی که ویتامین D و کلسیم نیز داشته باشد خریداری کنید. برای کودکان زیر دو سال بهتر است شیر کامل بخرید. شیر سویا هیچ گونه چربی اشباع شده و  کلسترول ندارد و در عوض مملو از اسیدچرب مفید امگا سه است.  البته انواع مفید آن در خود قند دارند.

8.    شیر برنج


شیری که از برنج گرفته می شود، ویتامین و پروتئین کمتر از شیر گاو دارد. اما جایگزین خوبی برای شیر گاو به شمار می رود. برای کودکان زیر دوسال بهتر است از شیر برنج کامل (نه کم‌چرب) استفاده شود. ترجیحا هم برندی بخرید که کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 نیز در خود دارد.

9.    شیر بادام


شیری که از بادام گرفته می شود، ویتامین و پروتئین کمتر از شیر گاو دارد. اما جایگزین خوبی برای شیر گاو به شمار می رود. برای کودکان زیر دوسال بهتر است از شیر بادام کامل (نه کم‌چرب) استفاده شود. ترجیحا هم برندی بخرید که کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 نیز در خود دارد.

10.    شیرنارگیل


شیر نارگیل ویتامین و پروتئین کمتر از شیر گاو دارد. اما جایگزین خوبی برای شیر گاو به شمار می رود. برای کودکان زیر دوسال بهتر است از شیر نارگیل کامل (نه کم‌چرب) استفاده شود. ترجیحا هم برندی بخرید که کلسیم، ویتامین D و ویتامین B12 نیز در خود دارد.

11.    آب میوه


نوشیدن یک لیوان آب میوه در روز بسیار خوب است. اما تا حد امکان سعی کنید فرزندتان خود میوه را میل کند. آب میوه فیبر و مواد معدنی که در خود میوه وجود دارند را ندارد. در ضمن، کودکان بیشتر دوست دارند معده خود را با آب میوه پر کنند و به این ترتیب غذاهای سالم و لازم را میل نمی کنند. اگر قرار است آب میوه به فرزند خود بدهید، حتما نوع 100 درصد طبیعی را انتخاب کنید. ترجیحا نیز بیشتر از ¾ پیمانه در روز به فرزند خود اجازه نوشیدن ندهید.

12.    آب گوجه‌فرنگی و آب آووکادو


آب این سبزیجات برای مصرف روزانه کودکان مانعی ندارد. می توانید روزی یک لیوان آب گوجه‌فرنگی یا آب آووکادو به فرزندتان بدهید. یک لیوان در روز اشکالی ندارد. اما سبزیجات دیگر را بیشتر از نیم لیوان نباید کودک مصرف کند زیرا ممکن است بیشتر از حد نیاز بدن کودک در خود سدیم داشته باشند.


13.    لیموناد خانگی


اگر خودتان در خانه آب لیموترش را می گیرید و شربت آب لیمو برای فرزندتان درست می کنید، مطمئنا ویتامین C زیادی را به بدن او می رسانید. اما لیمونادهای آماده و موجود در فروشگاه ها مملو از قند و شکر مصنوعی هستند که ترجیحا بهتر است برای فرزند خریداری نکنید.

14.    نوشابه و نوشابه رژیمی


همه می دانیم نوشابه فقط خوشمزه است و هیچ ارزش غذایی ندارد. این نوشیدنی محبوب مملو از قندهای مصنوعی و رنگ و طعم دهنده ها است. بهتر است تا جای ممکن کودک از نوشیدن نوشابه منع شود.

15.    چای سبز و چای سیاه


چای حاوی آنتی اکسیدان است که برای بدن مفید می باشد اما شاید کافئین نیز داشته باشد که برای بدن کودک مضر است. اگر قرار است فرزندتان چای بنوشد، ترجیحا بیشتر از ¼ لیوان در روز ننوشد. یا برای اطمینان بیشتر می‌توانید چای را با شیر مخلوط کنید و به کودک بدهید.

16.    دمنوش های گیاهی


دمنوش های گیاهی هیچ ارزش غذایی ندارند و بهتر است به فرزندان خود از این نوع نوشیدنی ها ندهید. برخی از این نوشیدنی ها تاثیرات منفی در بدن کودک دارند و حتی می توانند منجر به مسومیت او نیز بشوند.


17.    آب میوه های بسته بندی


بیشتر این آب میوه ها، آب قندهای رنگی با اسانس های مضر هستند و هیچ نوع ارزش غذایی ندارند. تا حد امکان از خریدن این نوع آب میوه ها برای فرزندان خود پرهیز کنید.

18.    نوشیدنی انرژی‌زا


این نوشیدنی ها نیز هیچ ارزش غذایی مفیدی برای کودکان ندارند. بیشتر آنها حاوی کافئین و شکر و شیرین کننده های مصنوعی هستند. در برخی هم انواع گیاهان و سبزیجات انرژی بخشی وجود دارند که برای بدن کودک به هیچ عنوان مفید نیستند.

برگرفته از سایت برنرین هاموضوع :
تاريخ : يکشنبه 17 فروردين 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 287 مرتبه
 

 

چی لازم داریم :
  • دمپایی ابری
  • ضایعات پارچه
  • برس اسفنجی
  • چاقو
  • نوار
  • مدال آویز جهت تزیین دمپایی
  • کلیپس مو
  • چسب

 موضوع :
درباره وبلاگ

آسمان چشمت ابری و دلت غمگــــــین مباد خاطرت ناشاد و شادی در پس پرچین مباد هر کجا پر میکــــــــشد مرغ خیالت شادمان از خدا می خواهم آنجا بال و پر سنگین مباد نان گرم و آب ســَــــردی آرزو مندم تو را در شئون زندگی ، رخساره ات پُر چین مباد مملو از شادی و مهر و دلخـوشی باشد دلت آرزو دارم د لت ، پُرکینه و چرکـــــین مباد خنده از لبهای تو جاری ، چو جوهای روان خالی از لبخندها ، آن چهره ی شیرین مباد از حسود واز بخـــیل و چشم ِشور وبی حیا در امان باشی الهی ، سینه ات پُر کـین مباد ازتو می خــــــواهم خدایا ، از بلایای زمان ایمنش دار و دعایش خـــــــالی از آمین مباد

موضوعات
آخرین مطالب
لینک دوستان
آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
آمار سايت
افراد آنلاین : 13 نفر
بازديدهاي امروز : 2149 نفر
بازديدهاي ديروز : 2631 نفر
بازدید هفته قبل : 21772 نفر
كل بازديدها : 973323 نفر
امکانات جانبی