totalgifs.com welcome gif gif 20.gif

دوستانم از امروز موضوعات وبلاگ عوض میشه به مروز کامل میشه

وبلاگ دخترم

شیوا در دنیای شکلک ها

http://shivajoon.niniweblog.com/

 

نوشته شده در دوشنبه 2 تير 1393ساعت 23:40 توسط مامی جون نرگس


.
.
.
آموزش ادامه مطلب .
.
.
.

.
 

ادامه مطلب

نوشته شده در يکشنبه 22 ارديبهشت 1392ساعت 18:47 توسط مامی جون نرگس |
نوشته شده در يکشنبه 22 ارديبهشت 1392ساعت 13:10 توسط مامی جون نرگس |

 

اگر اصول آموزش صحیح را بدانید برای خود و کودکتان بهتر است و با مشکلات کمتری می توانید بالاخره به او یاد بدهید دستشویی برود. برخی از این اصول را در ادامه مطلب برایتان نوشته ایم.
 

 


برترین ها: یکی از دشوارترین و طاقت فرساترین دوران تربیت کودک برای والدین است که به او یاد بدهند داخل توالت دستشویی کند و بتوانند او را از پوشک بگیرند.

برخی از کودکان خیلی زود این مساله را یاد می گیرند اما برخی از آنها ماه ها طول می کشد تا متوجه شوند نباید گوشه و کنار خانه دستشویی کنند. به طور کلی، اگر بخواهید از سنین پایین تر به کودک آموزش بدهید تا دستشویی برود، زمان بیشتری باید صرف کنید.اگر اصول آموزش صحیح را بدانید برای خود و کودکتان بهتر است و با مشکلات کمتری می توانید بالاخره به او یاد بدهید دستشویی برود. برخی از این اصول را در ادامه مطلب برایتان نوشته ایم.

بررسی آمادگی کودک و خودتان

وقتی کودک یک ساله می شود دیگر می تواند تشخیص دهد چه زمانی دستشویی دارد. برخی از کودکان از 18 ماهگی آمادگی آموزش دستشویی را دارند. اما برخی از آنها تا سه سالگی آمادگی این کار را ندارند. بیشتر والدین این آموزش را هنگامی که کودک دوسال و نیم دارد آغاز می کنند.

از آنجا که بازه زمانی آمادگی کودکان با یگدیگر بسیار گسترده است باید به علایمی که نشان دهنده آمادگی کودک هستند توجه کنید: آیا می تواند از دستورالعمل های ساده پیروی کند؟ آیا می تواند راه برود یا بنشییند؟ آیا می تواند شلوار خود را پایین و سپس بالا بکشد؟ اگر کودک آمادگی های ابتدایی را ندارد، سعی کنید تا حد امکان او را مجبور به انجام این کار نکنید. این اجبار برای روحیه کودک خوب نیست.

بعلاوه، از همه کودکان نباید انتظار مشابهی داشت. اصولا پسرها کندتر از دخترها دستشویی می کنند. یا فرزندان دوم یا سوم خانواده خیلی سریع تر از فرزندان اول یاد می گیرند که خودشان دستشویی بروند.

توجه به زمان های حساس

لحظه هایی که در طول رشد کودک برایتان مهم هستند را ثبت کنید. همچنین به مشکلاتی که کودک با آنها مواجه می شود نیز توجه کنید. اگر کودک در دوره آموزش توالت رفتن با تغییر و تحول های جدی همچون خواهر یا برادر دار شدن، رفتن به مهدکودک یا پرستار داشتن روبه رو می شود باید دست از آموزش بردارید و اجازه دهید تا کودک به شرایط جدید کمی عادت کند و سپس برنامه های خود را از سر بگیرید.

هنگامی که وقت یا حوصله کافی ندارید و تحت فشارهای روحی  و استرس قرار دارید نیازی نیست آموزش را شروع کنید. ابتدا روحیه خود را درست کنید و بعد از چند ماه با انرژی و حوصله بیشتر خود را برای تکرار هر روزه آموزش ها آماده کنید.

وسط تغییر دکوراسیون خانه، تعویض شغل یا برای بار دوم باردار بودن و داشتن تهوع های بارداری زمان های مناسبی برای آموزش دستشویی رفتن به کودک نیستند. بهتر است چند هفته یا چند ماه صبر کنید تا اوضاع آرام شود.تهیه وسایل لازم

یکی از مهم ترین وسایل موردنیاز برای آموزش دستشویی رفتن کودکان، خریدن توالتی به اندازه کودک است. برای این منظور توالت های فرنگی کوچک و پلاستیکی متنوعی در بازار وجود دارند. آغاز یادگیری دستشویی در جایی غیر از پوشک، باید با توالت کوچک شروع شود تا کودک احساس راحتی داشته باشد. کودکان از صدای سیفون توالت می ترسند و این توالت های پلاستیکی دیگر این صدای وحشتناک را ندارند.

پیش از این که خرید بروید، مشخص کنید بهترین توالت برای کودک شما باید چگونه باشد و هنگام انتخاب از کودک خود نیز کمک بگیرید. وقتی این توالت را خانه آوردید، نام کودک را روی آن بنویسید تا جرات بازی با آن را پیدا کند.

اگر توالتی برای پسربچه خود می خرید، مدل هایی انتخاب کنید که محافظ ادرار ندارد یا حداقل قابل جابه جایی است. این محافظ می تواند به بدن پسربچه ها آسیب برساند و علاقه و شجاعت آنها برای دستشویی کردن روی توالت شخصی خود را از دست بدهند. 

اگر می خواهید به کودک نشستن روی توالت فرنگی واقعی را آموزش دهید، باید برای او چهارپایه ای تهیه کنید که با راحتی بالا و پایین برود. البته حواستان باشد که چهارپایه محکم و مقاوم است و خطری برای کودک ندارد.

ایجاد یک روال عادی

باید دستشویی رفتن را به عادت همیشگی زندگی کودک خود تبدیل کنید. برای این منظور، هر روز صبح پس از صبحانه – حتی وقتی دستشویی ندارد – او را با لباس روی توالت فرنگی خودش بنشانید. این کار باعث می شود تا کودک به این روال عادت و همیشه این کار را تکرار کند. اگر بیرون از خانه می روید نیز توالت پلاستیکی کودک را همراه خود ببرید و این کار را در هر جا که هستید ادامه دهید.

وقتی این مساله به روال عادی زندگی کودک تبدیل شد، شلوار او را در بیاورید و روی توالت بنشانید. این کار را تا زمانی تکرار کنید که کودک به این مساله کاملا عادت و آن را حس کند. در این مرحله، به کودک یادآوری کنید این کاری است که مامان و بابا هم هر روز انجام می دهند. به کودک یاد دهید برای دستشویی کردن باید شلوار و شورت خود را در بیاورد.

اگر نشستن روی توالت باعث ناراحتی فرزند شما می شود خیلی او را مجبور به این کار نکنید. مخصوصا اگر از این کار می ترسد به زور او را به نشستن مجبور نکنید. بهتر است چند هفته آموزش را کنار بگذارید و سپس دوباره شروع کنید. اگر کودک از همان ابتدا خیلی راحت روی توالت نشست بدانید که خیلی سریع هم یاد می گیرد که دستشویی اش را بگوید و خودش توالت برود.

شفاف سازی برای کودک

کودکان از راه تقلید خیلی چیزها را می آموزند. توالت رفتن هم از این قاعده مستثنا نیست. اگر کودک شما را در حال دستشویی کردن ببیند این مساله را خیلی بهتر درک می کند. اگر فرزند شما پسر است آموزش توالت به این روش برای او آسان تر است تا یاد بگیرد که در دستشویی بنشید. بعدها که بزرگ شد می تواند با تقلید از پدر یا برادر بزرگ تر خود، ایستاده ادرار کند.

هنگامی که برای کودک خود این مساله را شفاف سازی کردید، خوب است به او بگویید چگونه متوجه می شوید که وقت دستشویی رفتن است. سپس برایش توضیح دهید چگونه از توالت استفاده می کنید و به او اجازه دهید تا همه مطالبی که گفته اید را ببیند. در آخر به او یاد بدهید چگونه خود را بشوید و با دستمال خشک کند. سیفون توالت را بزند و در انتها دست هایش را با صابون بشوید.

این نوع آموزش را چندین بار تکرار کنید و همزمان با انجام هر مرحله برای او توضیح دهید چه کاری انجام می دهید تا کودک بیاموزد که باید چه کارهایی در دستشویی انجام دهد.
نوشته شده در يکشنبه 22 ارديبهشت 1392ساعت 10:52 توسط مامی جون نرگس |

 

 
با این جعبه صبحانه میوه های رنگارنگ، برای فرزندتان صبحانه ای متفاوت درست کنید.
 

 


برترین ها: با این جعبه صبحانه میوه های رنگارنگ، برای فرزندتان صبحانه ای متفاوت درست کنید.

این مدل صبحانه در مدارس ژاپن بسیار عادی و مرسوم است. آماده کردن صبحانه سالم و جذاب باعث می شود که فرزندتان انرژی لازم را دریافت کند و در عین حال از خوردن آن لذت ببرد.

لازم نیست جعبه یا ظرف بخرید. از آنچه در منزل دارید استفاده کنید. مثلاً جعبه کورن فلکس را به ترتیبی ببرید که بتوانید روی آن کاسه های کوچک بگذارید.

 

قسمت جلویی جعبه را طوری ببرید که در آن باز و بسته شود. حالا در آن دستمال یا کاغذ رنگی بگذارید. سپس کاسه های رنگی با شکل های جالب، یا کاغذهای کیک روی آن بگذارید.

 

حالا باید میوه هایی انتخاب کنید و آن را در کاسه ها و کاغذها بریزید. انتخاب میوه ها و خوراکی ها کاملاً بر عهده خودتان است. خلاقیت به خرج دهید و با رنگ ها بازی کنید.

 

کار جالب دیگری که می توانید بکنید این است که میوه ها را با قالب های زیبا برش بزنید. از فرزندان خود کمک بگیرید. این برایشان بسیار جالب است. از قالب های گل و ستاره استفاده کنید.

 

توت و تمشک را در ظرف های خود بریزید. اگر آناناس، هلو یا زردآلو دارید، برش های آن را با قالب فرم دهید. کیوی ها را ستاره ای یا گلی ببرید. یکی از ظرف ها را به ماست یا پنیر اختصاص دهید. حتی می توانید بیسکویت های ریز آماده با رنگ های مختلف بخرید و در کاغذهای رنگی سرو کنید.

 

کل این کار، فقط خلاقیت به خرج دادن و بازی با رنگ ها است. می توانید از هر مدل ظرف در دار و هر میوه و خوراکی محبوب فرزندتان استفاده کنید.

نوشته شده در يکشنبه 22 ارديبهشت 1392ساعت 3:08 توسط مامی جون نرگس |

 

 
با تهیه این نان می توانید کودک خود را برای خوردن صبحانه ترقیب کنید.
 برترین ها: 

مواد لازم براي 4 نفر
 •    مايه خمير: 15 گرم
 •    شير سرد: 250 ليتر
 •    آرد نان: 400 گرم
 •    نمك: يك‌چهارم قاشق چاي‌خوري
 •    شكر: 30 گرم
 •    كره: 60 گرم
 •    تخم‌مرغ: يك عدد
 •    پاستيل: به ميزان لازم
   شكلات سياه و سفيد: به ميزان لازم
   بيسكويت: به ميزان لازم

روش تهيه:

1 - آرد را با مايه خمير و نمك مخلوط كرده و در ظرف مناسبي بريزيد، در مركز آن سوراخي ايجاد كرده و شكر، تخم‌مرغ‌ شير و آرد را اضافه كنيد.

2 - مواد را با هم مخلوط و ورز داده و كره را اضافه كنيد؛ به ورز دادن ادامه دهيد.

3 - خمير را به مدت يك ساعت استراحت  دهيد تا حجم آن 2برابر شود، سپس با يك ضربه هواي آن را خارج كنيد.

4 - از خمير تكه‌هاي كوچك برداريد و به شكل صورتك درآوريد، گوش‌هايي نيز براي صورتك درست كنيد.

5 - كف سيني را چرب و خمير آماده را با فاصله 5 سانتي‌متر از هم قرار دهيد.

6 - مجددا خمير را به مدت 30 تا 40 دقيقه در محيط گرم قرار دهيد تا حجم آن 2برابر شود.

7-سيني را درون فر با 180 درجه سانتي‌گراد به مدت 25 دقيقه قرار دهيد.

8- پس از خنك شدن نان‌ها را داخل شكلات تيره ذوب شده فرو كنيد و پس از بستن، شكلات سفيد ذوب شده را روي گوش‌ها و بيني و چشم خرگوش بماليد.

9- به وسيله شكلات بيني و چشم درست کرده و براي دهان از پاستيل رنگي استفاده كنيد. اين نان براي خوردن بچه‌ها بسيار جالب و دلنشين مي‌باشد. مطمئن باشید اگر يك بار امتحان كنيد حتما بارها تكرار خواهيد كرد.

فوت قنادي

از سالم بودن مايه خمير خود مطمئن شويد.
نوشته شده در يکشنبه 22 ارديبهشت 1392ساعت 0:30 توسط مامی جون نرگس |

 

 
از این کیک می توانید در جشن تولد، یا برای درست کردن تست فرانسوی، ساندویچ یا کیک و مربا استفاده کنید.
 

 


برترین ها:

مواد لازم:

 • 1 فنجان شیر + 1 زرده تخم مرغ
 • 3 فنجان آرد
 • دو و نیم قاشق غذاخوری شکر
 • 2 قاشق چایخوری مایه خشک فعال
 • یک و نیم قاشق غذاخوری کره
 • 2 قاشق چایخوری نمک
 • رنگ غذای قرمز، زرد، سبز و آبی

 

دستور تهیه:


اول خمیر اولیه را تهیه کنید. شیر و زرده تخم مرغ را در ظرف مخصوص مایکرو ویو بزنید و 30 ثانیه در مایکرو ویو بگذارید. درآورید و کنار بگذارید. سپس در کاسه ای گود، آرد، شکر و مایه را مخلوط کنید. مخلوط شیر و تخم مرغ را به آن اضافه کنید. کره و نمک را هم افزوده و خوب مخلوط کنید. آنقدر آن را ورز دهید تا همه مواد خوب با هم آمیخته شوند و خمیر یکنواختی بدست آید.

 

خمیر را به 5 قسمت مساوی تقسیم کنید، یا بهر تعداد رنگی که در اختیار دارید تقسیم کنید. هر تکه را در یک کاسه کوچک بگذارید و رویش حوله ای بکشید.

 

برای رنگ کردن هر تکه، آن را روی سطحی پلاستیکی بگذارید. حدود 10 قطره از رنگ غذای موردنظر را به خمیر مربوطه اضافه کنید و با دست خوب آن را ورز دهید تا رنگ آن یکنواخت شود. (شاید بهتر باشد دستکش به دست کنید). اگر لازم شد رنگ بیشتری اضافه کنید.

 

احتمالاً هر تکه 10 دقیقه وقت شما را می گیرد، ولی این سخت ترین مرحله است و بقیه مراحل آسان است. برای تکه های دیگر هم همین کار را تکرار کنید.

 

خمیرها را با حوله یا کیسه ای پلاستیکی بپوشانید و بگذارید تا در محلی گرم و بدون رطوبت ور بیایند و دو برابر شوند.

 

روی سطحی صاف آرد بپاشید و خمیر قرمز را رویش باز کنید. یک مستطیل از آن درست کنید و تکه زردرنگ را هم باز کرده و روی آن بگذارید. تکه های دیگر را هم به شکل مستطیل های هم اندازه باز کنید و به ترتیب روی این دو بگذارید.

 

حالا زمان پیچیده همه آنها با هم است.

 

همه لایه ها را محکم به شکل رولت بپیچید و سپس رولت آماده را داخل قالب چرب شده بگذارید.

 

فر را تا 375 درجه فارنهایت گرم کنید. قالب را داخل فر قرار دهید و بگذارید نیم ساعت حرارت ببیند تا وقتی که روی کیک تقریباً قهوه ای شود.

 

سپس آن را از فر دربیاورید و بگذارید کاملاً سرد شود. سپس آن را ببرید و سرو کنید.

 

از این کیک می توانید در جشن تولد، یا برای درست کردن تست فرانسوی، ساندویچ یا کیک و مربا استفاده کنید.

نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1392ساعت 18:38 توسط مامی جون نرگس |

 

پدر همون کسی هست

 

که لرزش دستش دیگه چیزی از چای توی استکان باقی نگذاشته

 

ولی بهت میگه به من تکیه کن

 

و تو انگار

 

به کوه تکیه داری

پیشاپیش روزتون مبارک بابا جونا


 

 


 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1392ساعت 13:19 توسط مامی جون نرگس |

دوستان سلام ...... امیدوارم از تلاش ما ......تا الان راضی باشین ...... دوستان وقتی این پست ها رو میبینم ........ فک میکنم شما میتونید با تغییر جزئی روی لباس های نی نی هاتون ...... یه لباس جدید درست کنید ..... اینطور هم هزینه اضافه پرداخت نمیکنید اما تنوع توی لباسی که مدتی نی نی تون پوشیده میدین ..... ما سعی میکنیم جرقه کارو توی مغز شما مادران عزیز بزنیم شما مادران با سلیقه میتونید طرح های بیشماری ارائه بدین ...... موفق و پیروز باشید ...... مادران ایرانی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

ادامه مطلب

نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1392ساعت 11:10 توسط مامی جون نرگس |
نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1392ساعت 3:29 توسط مامی جون نرگس |
نوشته شده در شنبه 21 ارديبهشت 1392ساعت 0:36 توسط مامی جون نرگس |

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در جمعه 20 ارديبهشت 1392ساعت 18:34 توسط مامی جون نرگس |

.

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

ادامه مطلب

نوشته شده در جمعه 20 ارديبهشت 1392ساعت 11:44 توسط مامی جون نرگس |
نوشته شده در جمعه 20 ارديبهشت 1392ساعت 3:20 توسط مامی جون نرگس |
نوشته شده در جمعه 20 ارديبهشت 1392ساعت 0:16 توسط مامی جون نرگس |

 

个性的创意耳环diy手工制作步骤

نوشته شده در پنجشنبه 19 ارديبهشت 1392ساعت 18:16 توسط مامی جون نرگس |
صفحه قبل 1 ... 116 117 118 119 120 121 122 ... 217 صفحه بعد