مجلـہ اینترنتۓ گذرۓ בر آسمان ڪوבڪۓ
دلخوشی های مادرانه
تاريخ : دوشنبه 2 تير 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : مرتبه

totalgifs.com welcome gif gif 20.gif

دوستانم از امروز موضوعات وبلاگ عوض میشه به مروز کامل میشه

وبلاگ دخترم

شیوا در دنیای شکلک ها

http://shivajoon.niniweblog.com/

 موضوع :
تاريخ : دوشنبه 31 شهريور 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 86 مرتبهموضوع : کلاس ورزش ( ویژه مادران )
تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 231 مرتبه

girl minion twinkie wrapper FREE Printable Despicable Me Girl Minion Twinkies Wrappers

 
 

 

 

 
License: Personal Use Only
File Size: 233 KB
Format: PDF
 


ادامه مطلب...

موضوع : دانلود تم تولد دخترونه مینییون ها
تاريخ : شنبه 29 شهريور 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 78 مرتبه

مجله سیب سبز: نوزاد تازه‌وارد شما تمام وقت و انرژی‌تان  را می‌گیرد.ممکن است نسبت به هفته قبل بدخواب‌تر شده باشد یا اینکه درست در لحظه‌ای که به خواب نیاز دارید، هوس گریه کردن به سرش بزند. مشکلات شما به عنوان یک تازه مادر در این هفته به اینجا ختم نمی‌شود. احساس بی‌حوصلگی، خستگی و حتی ناسازگاری یکی دیگر از هدیه‌هایی است که مادران گاهی در هفته‌های اول و گاه چند ماه بعد از بارداری آن را تجربه می‌کنند. اما برای شما که بزرگترین هدیه را در آغوش دارید، عبور از این بحران‌ها دشوار نخواهد بود؛ کافی است نسبت به حالات خود و فرزندتان هوشیار باشید و بیش از اندازه از خود انتظار نداشته باشید.

چقدر وزن می‌گیرد؟

نوزاد در هفته‌های اول روزانه 30 گرم وزن اضافه می‌کند و در هفته دوم حدودا 240 گرم به وزن نوزاد اضافه می‌شود، پس اگر فرزند شما تا پایان هفته اول به سه کیلو رسیده بود، می‌توانید انتظار داشته باشید تا پایان هفته دوم حداقل سه کیلو و چهارصد گرم وزن پیدا کند.

نگران لاغر شدنش باشم؟

بسیاری از نوزادان در روزهای اول بعد از تولد کمی وزن کم می‌کنند اما اگر نوزاد 10 روزه شما هنوز به وزن اولیه تولدش برنگشته برای مراقبت ویژه و بررسی علت حتما به پزشک مراجعه کنید.
 

 

هفته به هفته بعد از تولد؛ هفته دوم


چه یاد می‌گیرد؟

در این هفته اگر گونه نوزاد را نوازش کنید به سمت دست شما می‌چرخد. او حالا قادر است انگشت شما را محکم نگه دارد. با نوازش کف پایش متوجه می‌شوید که انگشتان کف پایش را جمع می‌کند و هنگام نوازش روی پایش انگشتانش را باز می‌کند.اگر نوزاد را روی سطحی نگه دارید خواهید دید که حرکتی شبیه راه رفتن انجام می‌دهد. با قرار دادن دست‌تان در دهانش، او انگشت شما را می‌مکد.نوزاد دو هفته‌ای شما قادر است پلک خود را در مقابل نور‌های درخشان ببندد که این بازتاب تا آخر عمر همراهش خواهد بود. اگر نوزاد را به طور افقی نگه دارید به‌طوری‌که سرش کمی بیفتد، نوزاد با جمع کردن خود حرکتی شبیه به آغوش کشیدن خواهد داشت. فرزند شما این روزها اشیائی که در فاصله کمی هستند را با چشم دنبال می‌کند.

چطور با من حرف می‌زند؟

نوزادان در این سن با گریه کردن ارتباط برقرار می‌کنند و صداهای ناگهانی باعث ترس‌شان می‌شود. از گریه‌های فرزندتان نترسید. او از تنها ابزارش برای هشدار دادن به شما و بیان خواسته‌ها یا نارضایتی‌هایش استفاده می‌کند.

لبخندش را جدی نگیرید

فرزندتان در این هفته بعضی اوقات به چشمان شما خیره می‌شود و نگاهش را سریعا از شما می‌دزدد، لبخند می‌زند و سرش را تکان می‌دهد. البته هنوز لبخند‌های او معنادار و هدفدار نیست، پس تصور نکنید به‌خاطر شیرین‌کاری‌های شما هیجان‌زده شده است.

به چه نیاز دارم؟

در این هفته نیز باید مدام پوشک نوزادتان را تعویض کنید. بهتر است هنوز از لباس‌هایی که تعویض‌شان راحت‌تر است استفاده کنید. حتما در این هفته به روزی 10 تا 12 عدد پوشک نیاز دارید. اما پوشک تنها نیاز نوزاد دو هفته‌ای شما نیست، نوزادان عاشق این هستند تا در آغوش شما باشند وگرمی بدن شما را احساس کنند پس اگر آغوشی یا کوله پشتی برای نوزادتان تهیه کردید، می‌توانید از آن استفاده کنید. هنگام استفاده از کرییر از استاندارد بودن انحنای آن مطمئن باشید و به مدت طولانی نوزاد را در آن قرار ندهید. صبر کنید! فهرست وسایل مورد نیاز شما به این موارد محدود نمی‌شود. اگر تصمیم شما برای استفاده از پستونک قطعی است از سایز کوچک آن استفاده کنید.

بغلش کنید

شاید گریه کردن تنها ابزار ارتباطی فرزندتان در این هفته باشد، اما شما می‌توانید با لمس کردن به بهترین شیوه با نوزادتان ارتباط برقرار کنید. محققان می‌گویند تماس بدنی با کودک نه‌تنها او را آرام می‌کند، بلکه در روزهای بیماری هم به تسریع روند بهبودش کمک می‌کند. کودک شما عاشق این است که به وسیله شما لمس شود و در این راستا چه چیزی بهتر از تماس بدنی؟همسرتان می‌تواند با این کار با نوزاد ارتباط برقرار کند. او می‌تواند راه‌کارهایی برای سر حال کردن کودک بدخلق شما پیدا کند.

چقدر می‌خوابد؟

هیچ الگوی دقیقی برای ساعات خواب کودکان موجود نیست. نوزادان دو هفته هنوز ساعات درونی‌شان تطبیق پیدا نکره است و معمولا بین 16 تا 20 ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند. نوزادان معمولا در دو هفته اول هر سه یا چهار ساعت از خواب بیدار می‌شوند. اگر نوزادان ساعات بیشتری را بخوابند احتمالا طی روز گرسنه‌تر شده و به وعده‌های غذایی بیشتری نیاز خواهند داشت.

چرا گریه می‌کند؟

زمانی‌که نوزادتان به طور مداوم گریه می‌کند خونسردی خودتان را حفظ کنید. نفس عمیق بکشید و کنترل وضعیت او را از ساده‌ترین موارد آغاز کنید. شاید گرسنه باشد، یا باد گلو داشته باشد. شاید هم لازم باشد پوشکش را کنترل کرده و سعی کنید از شیوه‌هایی که باعث آرامش نوزادتان می‌شود استفاده کنید.

از کولیک نترسید

اگر نوزادتان برای ساعت‌ها گریه می‌کند و بی‌قرار است اما به بیماری خاصی دچار نیست و نشانه‌هایی مثل تب، تهوع یا اسهال هم ندارد، احتمالا دچار کولیک شده است. 20درصد کودکان در این سن به این مشکل دچار می‌شوند و حاصل گریه‌های شبانه روزی‌شان خستگی بیش از اندازه والدین و مراقبان است. عجیب نیست اگر به خاطر اینکه نمی‌توانید کمکی به کودک‌تان بکنید دچار نگرانی و افسردگی شوید.ممکن است گریه‌های نوزاد کولیکی شما درست در زمانی که شما در اوج خستگی هستید شروع شود و کوچک‌ترین زمانی که می‌توانید استراحت کنید را هم از شما بگیرد. اما مهم‌ترین اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که تلاش‌ها و روش‌های شما همیشه برای آرام کردن نوزادتان کارساز نیست.

شب‌ها گریه می‌کند؟

بی‌خوابی مشکل بسیاری از مادران در این هفته است. نوزادانی که شب‌ها نمی‌خوابند، مادرانی خسته خواهند داشت. اما کمی انعطاف‌پذیری شما می‌تواند این مشکل را هم کمتر کند. کافی است زمان خواب خود را با زمان خواب نوزادتان تنظیم کنید. زمانی‌که فرزندتان آرام‌تر است، استراحت کنید و زمانی که او خواب است کارهایی که دوست دارید و از آنها آرامش می‌گیرید را انجام دهید.

توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرید!

از تهویه مناسب اتاق کودک‌تان مطمئن شوید. در تختخواب کودک از بالشت و بالشتک‌های محافظ استفاده نکنید. دقت کنید تا فاصله کناره تخت و نرده‌های کناری بیش از 85 سانتی‌متر نباشد و مراقب روبان‌ها و گره‌هایی که احتمالا روی لباس نوزاد است، باشید. برای محافظت از فرزندتان او را به پشت روی تختخواب بخوابانید و پتو را بدون توجه روی تخت یا گهواره رها نکنید.

آواز بخوانید

در این هفته شما را با صدای‌تان می‌شناسد. برای جلب توجهش سراغ شعرها و ترانه‌هایی که در روزهای نوزادی برایش می‌خواندید بروید؛ او همه آن شعرها را به خاطر دارد. انتظار نداشته باشد وقت حرف زدن برای‌تان دست و پا بزند و به سمت‌تان برگردد، حتی در صورت ندیدن هیچ واکنشی از سوی او، بالای تختش بروید و با فرزندتان حرف بزنید.
 

هفته به هفته بعد از تولد؛ هفته دوم


حسش را تقویت کنید

هفته دوم، هفته بازی با نوزاد و پرورش ابتدایی‌ترین مهارت‌هاست. برای بهبود هماهنگی دست و چشم و حس لامسه می‌توانید بافت‌ها و مواد گوناگون مانند روسری ابریشم یا پر‌های گردگیری تمیز، اطلسی یا مخمل و اجسام خزدار مانند اسباب‌بازی حیوانات را در اختیار نوزادتان بگذارید تا آنها را لمس کند. می‌توانید برای تحریک حواس او اجازه دهید تا بعضی پیام‌های بویایی را دریافت کند؛ برای این کار می‌توانید از روغن بنفشه یا روغن زیتون استفاده کنید.

نگران خونریزی نباشید

ممکن است خونریزی شما در این دوران به علت منقبض شدن رحم‌تان در زمان شیردهی شدیدتر شود. اگر خونریزی شما به رنگ قرمز روشن بود یا تا دو هفته بعد همچنان غلیظ بود با پزشک‌تان تماس بگیرید. شما می‌توانید در مورد هر مسئله‌ای که باعث نگرانی‌تان شده با پزشک مشورت کنید.

اگر گریه نمی‌کند، ادویه بخورید

ممکن است علاقه‌مند به مصرف ادویه‌جات باشید اما نمی‌دانید که در حین شیردهی می‌توانید از ادویه‌جات استفاده کنید یا نه. اشکالی ندارد؛ شما می‌توانید گاهی از غذاهای بودار هم استفاده کنید و با این کار فرزندتان را با طعم‌های جدید آشنا کنید، اما قطعا فلفل نمی‌تواند ادویه مناسبی برای روزهای شیردهی شما باشد. فراموش نکنید که گاهی فرزندان نسبت به غذاهایی که مادر مصرف می‌کند حساس هستند. مثلا غذا و نوشیدنی‌های حاوی کافئین یا پروتئین شیر گاو ممکن است مشکلاتی را برای نوزاد ایجاد کنند.

اما گذشته از پرهیزهای غذایی که پزشک‌تان با شما در میان می‌گذارد، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید، حفظ تعادل در خوردوخوراک‌تان است. نه زیاد از حد شیرین بخورید و نه زیاد از اندازه شور. نه خیلی سراغ میوه بروید و نه خوردنش را کنار بگذارید. شما به اندازه مناسب از هر یک از مواد غذایی تغذیه کنید و در صورتی که شاهد واکنش خاصی از طرف نوزادتان نبودید به این رویه ادامه دهید.موضوع : آنچه تازه مادران باید بدانند
تاريخ : جمعه 28 شهريور 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 108 مرتبه

 موضوع : انواع کاردستی های کودکانه
تاريخ : پنجشنبه 27 شهريور 1393 | نویسنده : مامی جون نرگس
بازدید : 84 مرتبه
 
درست است كه نوزادتان در هفته اول هر روز 18-17 ساعت مي‌خوابد اما براي شمايي كه اولين‌بار حس مادري را تجربه مي‌كنيد حتي ساعات خواب فرزندتان هم مي‌تواند با استرس فراوان همراه باشد. نگران نباشيد. در اين مطلب همه آنچه بايد بدانيد را براي‌تان روشن مي‌كنيم.
 

مجله سیب سبز: درست است كه نوزادتان در هفته اول هر روز 18-17 ساعت مي‌خوابد اما براي شمايي كه اولين‌بار حس مادري را تجربه مي‌كنيد حتي ساعات خواب فرزندتان هم مي‌تواند با استرس فراوان همراه باشد. نگران نباشيد. در اين مطلب همه آنچه در مورد هفته اول مراقبت از نوزاد بايد بدانيد را براي‌تان روشن مي‌كنيم تا مدام خودتان را به كم‌كاري و نابلدي متهم نكنيد. سخت نگيريد! مادري در هفته‌هاي اول يك شغل تمام‌وقت است اما براي موفق بودن در اين كار، نيازي به سابقه كاري مرتبط نداريد.

دكتر‌ها را كلافه نكنيد

قرار نيست هر روز اين هفته را در مطب دكتر بگذرانيد. اگر زمان ترخيص از بيمارستان پزشك كودك‌تان به شما در مورد چك كردن‌هاي مكرر چيزي نگفته و اگر در دو روز اول با نشانه مشكوكي روبه‌رو نشده‌ايد، مي‌توانيد تا روز سوم پس از تولد براي چك كردن دوباره وضعيتش توسط پزشك اطفال صبر كنيد. ‌

آغوش‌تان را باز كنيد

بهتر است تماس ابتدایی بین مادر و فرزند در اتاق زایمان انجام پذیرد. به همين دليل شاید بهتر این باشد که زايمان طبيعي را انتخاب كنيد يا اگر چاره‌اي جز سزارين نداريد، بي‌حسي را به جاي بي‌هوشي كامل انتخاب كنيد تا هوشياري در آغوش كشيدن نوزادتان به محض تولدش را داشته باشيد.       

شيردادن را به تعويق نيندازيد

بروز تاخیر در ارتباط بین مادر و نوزاد ممکن است به تکامل نوزاد و توانایی مادر در مراقبت از کودک لطمه وارد کند. بهتر است در صورتی‌که شرایط مادر اجازه می‌دهد اولین شیردهی از سینه مادر در نیم‌ساعت اول پس از تولد صورت گیرد. قطعا شیر مادر بهترین شیر برای تغذیه نوزادان است پس اگر دلیلی برای قطع شیردهی وجود ندارد از شیر خشک استفاده نکنید. آغوزي كه در اولين شيردهي از سينه مادر بيرون مي‌آيد، مایع زردرنگ غلیظی است که پروتئین زیاد و چربی کمتری در مقایسه با شیر بعدی مادر دارد و خوردنش مي‌تواند نوزاد را در مقابل بسياري از بیماری‌ها واكسينه كند.

 

هفته اول نوزادی؛ هفته ترس و ترديد


اگر شير نداشتيد، قطره بخوريد

مقدار شیر شما بستگی به تقاضای کودک‌تان دارد پس تا می‌توانید با افزایش دفعات شیردهی به افزایش آن کمک کنید. با این حال اگر با رعایت تمامی این نکات باز دچار کمبود شیر بودید، می‌توانید با دستور پزشک از قرص‌ها یا قطره‌های شیرافزا و پودر‌های خاص برای افزایش شیرتان استفاده کنید.

با زياد شير دادن كلافه‌اش نكنيد

میزان تقاضاي شیر از سوي نوزاد به میل و تحمل او بستگي دارد، پس بهتر است از تغذیه ساعتی و بدون توجه به ميل نوزاد خودداري كنيد و اجازه دهید فرزندتان هر زمان که گرسنه شد، تغذیه شود. هنگام شیردهی نوزاد را حداقل به مدت پنج دقیقه زیر هر سینه قرار دهید و صبور باشيد چراكه یک شیردهی کامل در دو وعده حدود 15 دقیقه طول می‌کشد.

روي زخم سينه شير بماليد

دقت کنید موقع شیردهی تمام هاله قهوه‌ای‌رنگ سینه در دهان نوزاد باشد. این امر علاوه بر افزایش مقدار شیر شما از ترک و زخم سینه‌تان هم جلوگیری می‌کند. اگر سینه شما زخم است بعد از شیردهی مقداری از شیر را روی آن بمالید یا طبق نظر پزشک از پمادهای مخصوصي که نیاز به شست‌وشو ندارد استفاده کنید.

خودتان را با مادرتان مقايسه نكنيد

مقدار شیر شما هیچ ربطی به ارث‌تان ندارد پس به حرف‌های دیگران توجه نکنید و از ابتدا روی مشکلات احتمالی تمرکز نکنید. استراحت کافی داشته باشید و مصرف مايعات را فراموش نكنيد. برای افزایش شیر مهم‌ترین عامل تغذیه خوب مادران و نوشیدن روزانه 8 تا12 ليوان مايعات است. در صورتی‌که نوزاد به پروتئین گاوی حساسیت نداشته باشد شير يا دوغ مي‌تواند پايه اصلي رژيم شما باشد و آبمیوه طبیعی و حتی غذاهای خورشی و مایع هم مي‌تواند به شما كمك قابل توجهي كند. گذشته از اين در اين هفته تا مي‌توانيد نگران کارهای خانه نباشید و از استرس دوری کنید.

از چاقي‌اش خوشحال نشويد

وزن طبیعی نوزاد در بدو تولد به طور میانگین حدود3250گرم است. نوزادان معمولا مقداری از وزن خود را در هفته اول از دست می‌دهند. جای نگرانی نیست اگر فرزند شما خوب تغذیه شود در 10 روز به وزن اولیه خود مي‌رسد و بعد از آن وزن به‌طور مرتب بيشتر مي‌شود به‌طوری‌که در ماه اول هر روز حدود 30گرم وزن اضافه مي‌كند.

انتظار افزايش زياد قد نداشته باشيد

قد طبیعی نوزادان هنگام تولد به طور میانگین حدود 50 سانتی‌متر است و شايد در هفته اول چندان بلند شدنش براي‌تان محسوس نباشد اما در ماه اول حدود5/3 سانتی‌متر به قدش افزوده می‌شود.

بغلش كنيد تا شما را ببيند

چشمان نوزاد نزدیک‌بین است. او اشیایی را که در فاصله 30 سانتی‌متر هستند، می‌بیند و در هفته اول مستقیم به چشمان شما نگاه نمی‌کند. فرزند شما در اين هفته بیشتر به ابروهای‌تان نگاه مي‌كند اما می‌تواند صورت شما را هنگامی که او را در آغوش می‌گیرید ، ببیند.

گریه نوزادان در هفته‌های اول

اغلب با صدای سشوار، اتومبیل یا امواج دریا آرام می‌شود. هنوز علت قطعی این موضوع مشخص نیست اما برخی متخصصان معتقدند کامل نبودن سیستم عصبی‌شان دلیل این اتفاق است.

ادويه را كنار بگذاريد

اگر در هفته‌هاي اول از غذاهای ادویه‌دار، ماهي و پیاز فراوان یا سیر استفاده کنید ممکن است در علاقه‌ نوزادتان نسبت به شير خوردن تاثیر بگذارد. حس بويايي با کودک متولد می‌شود و بوی شما در اين هفته خوشایند‌ترین بو برای نوزادان است.

بالش را فراموش كنيد

کودکان زیر دو سال نیازی به استفاده از بالش ندارند. به همين دليل در هفته اول بهتر است فرزندتان را به پشت و بدون بالش بخوابانید تا از سندرم مرگ ناگهانی نوزاد پیشگیری کنید. استفاده از تشک خیلی نرم برای نوزاد خطرناک است، پس از تشك‌هاي استاندارد و مخصوص تخت كمك بگيريد.

از زياد خوابيدنش نترسيد

نوزادان روزهای اول زیاد می‌خوابند و به تدریج نیاز به خواب کاهش می‌یابد. در هفته اول فرزند شما احتمالا 17تا18 ساعت می‌خوابد. نگران نباشید؛ خواب او به مرور کمتر می‌شود.

از خانه كوره آتش نسازيد

نوزادان تغییر ناگهانی دما نسبت به رحم مادر را دوست ندارند. دمای مناسب برای اتاق بین 25تا 28 درجه سانتی‌گراد است اما قرار دادن نوزادان در دمايي بالاتر از اين و پوشاندن لباس زياد به آنها ممکن است باعث از بین رفتن آب بدن‌شان شود و سلامت‌شان را به خطر ‌بیندازد.

نگذاريد او را ببوسند

نوزادان در هفته اول مقاومت زیادی نسبت به بیماری‌ها ندارند و هرچه ملاقاتی کمتری داشته باشند، برای‌شان بهتر است. در اين هفته از بوسیدن فرزندتان توسط دیگران جلوگیری کنید و تصور نكنيد بوسيدن دست به جاي صورت نوزاد از انتقال بيماري‌ها به او جلوگيري مي‌كند.

بي‌خيال مهتابي شويد

زردی در هفته اول عمر حدود 06 درصد نوزادان سالم و حدود 08 درصد نوزادان نارس دیده می‌شود. اگر زردي نوزادتان در هفته اول بین روز دوم تا پنجم آغاز شده باشد، احتمالا بعد از روز هفتم کاهش پيدا مي‌كند اما براي جلوگيري از مشكلات احتمالي حتما با پزشكش مشورت كنيد و به توصیه دیگران براي دادن شیر خشت، شیرخشک و درمان‌های خودسرانه از جمله قرار دادن مهتابی در منزل توجهی نکنید در مواردی که زردی با بی‌حالی و خوب شیر نخوردن همراه باشد، خطرناک است.

پوشكش را مدام چك كنيد

هر بار پس از مدفوع نوزاد او را بشوييد و خشک کنید بهتر است قبل و بعد از دو بار تغذیه نوزاد، پوشکش را چک و در صورت دفع ادرار و مدفوع آن را تعویض کنید.

روي نافش را نپوشانيد

خشک شدن بند ناف نوزاد در روز اول و دوم آغاز می‌شود. رنگ بند ناف ابتدا زرد است و بعد قهوه‌ای می‌شود. محل اتصال بند ناف را خشک نگه دارید اما به هیچ‌وجه از الکل استفاده نکرده و آن را دست کاری نکنید. گذشته از اين، پوششی روی آن قرار ندهید و پوشک نوزاد را زیر بند ناف ببندید.

دفع نكردن را جدي بگيريد

مدفوع نوزاد در 24 ساعت اولیه سیاه‌رنگ و چسبنده است و ممکن است تا پنج روز بعد هم چنين دفعي ادامه داشته باشد. از طرف ديگر، ممکن است نوزاد بعد از هر بار شیر خوردن دفع داشته باشد يا كمتر از اين ميزان پوشكش را كثيف كند اما اگر نوزاد تا 24 ساعت بعد از تولد دفع نداشت حتما به پزشک مراجعه کنید.

هر روز به سرش شامپو نزنيد

پيش از حمام كردن فرزندتان وسایل مورد نیاز او را از قبل آماده كنيد. تغییر دما بین حمام و اتاق باعث بیماری نوزاد می‌شود پس از مناسب بودن حرارت آب مطمئن شوید. براي سنجيدن حرارت مناسب نيازي به دماسنج نداريد فقط كافي است گرم و نه داغ بودن آب را با دست چک کنید و البته او را گرسنه يا با شکم پر به حمام نبرید. هفته‌ای دو تا سه‌بار شست‌وشو برای نوزاد کافی است، پس از استحمام روزانه پرهیز کنید و در صورت نیاز به شست‌وشوی بیشتر نوزاد را تنها با آب معمولی ولرم و بدون مواد شوینده حمام کنید.موضوع : آنچه تازه مادران باید بدانند
صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 626 صفحه بعد
درباره وبلاگ

آسمان چشمت ابری و دلت غمگــــــین مباد خاطرت ناشاد و شادی در پس پرچین مباد هر کجا پر میکــــــــشد مرغ خیالت شادمان از خدا می خواهم آنجا بال و پر سنگین مباد نان گرم و آب ســَــــردی آرزو مندم تو را در شئون زندگی ، رخساره ات پُر چین مباد مملو از شادی و مهر و دلخـوشی باشد دلت آرزو دارم د لت ، پُرکینه و چرکـــــین مباد خنده از لبهای تو جاری ، چو جوهای روان خالی از لبخندها ، آن چهره ی شیرین مباد از حسود واز بخـــیل و چشم ِشور وبی حیا در امان باشی الهی ، سینه ات پُر کـین مباد ازتو می خــــــواهم خدایا ، از بلایای زمان ایمنش دار و دعایش خـــــــالی از آمین مباد

موضوعات
آخرین مطالب
لینک دوستان
آرشیو مطالب
پيوند هاي روزانه
آمار سايت
افراد آنلاین : 9 نفر
بازديدهاي امروز : 4151 نفر
بازديدهاي ديروز : 7057 نفر
بازدید هفته قبل : 17445 نفر
كل بازديدها : 188744 نفر
امکانات جانبی